6 - 88703595 021

info@armanati.com

برترین خدمات مالی در حوزه fintech در سال 2021

برترین خدمات مالی در حوزه fintech در سال 2021

برترین خدمات مالی در حوزه fintech در سال 2021

جزئیات

طبق گزارش اخیر Statista ، رشد جهانی در استفاده از برنامه های مالی در طی COVID-19 چشمگیرترین مورد در ژاپن بوده و برابر با 55٪ بوده است. کره جنوبی (35٪) ، ایالات متحده (20٪) ، چین (20٪) ، آلمان و ایتالیا (15٪) پیشتاز هستند. حتی قبل از همه گیری ، سرمایه گذاری جهانی در فناوری مالی در حال افزایش بود. اگرچه با اندکی کاهش سرمایه گذاری در سال 2019 با 137.5 میلیارد دلار در مقایسه با 141 میلیارد دلار در سال 2018 ، فین تک در بسیاری از بخش های خود رشد مثبتی داشته است.

12 اسفند 1399

برترین خدمات مالی در حوزه fintech در سال 2021


طبق گزارش اخیر Statista ، بالاترین نرخ رشد جهانی در استفاده از برنامه های مالی در طی COVID-19  مورد در ژاپن و برابر با 55٪ بوده است. کره جنوبی (35٪) ، ایالات متحده (20٪) ، چین (20٪) ، آلمان و ایتالیا (15٪) پیشتاز هستند. حتی قبل از همه گیری ، سرمایه گذاری جهانی در فناوری مالی در حال افزایش بود. اگرچه با اندکی کاهش سرمایه گذاری در سال 2019 با 137.5 میلیارد دلار در مقایسه با 141 میلیارد دلار در سال 2018 ، فین تک در بسیاری از بخش های خود رشد مثبتی داشته است.

به هر ترتیب ، پیش بینی می شود که میانگین استفاده از برنامه های fintech در سراسر جهان رو به افزایش باشد. بنابراین ، زمان آن فرا رسیده است که شرکت هایی که در بخش فناوری مالی فعالیت می کنند و در حال توسعه راه حل های نوآورانه فن آوری هستند ، شتاب بگیرند و جایگاه خود را پیدا کرده و تجارت خود را با یک یا تعدادی از روند های در حال رشد fintech که در مورد آنها بحث خواهیم کرد ، توانمند  کنند.

1. راه حل هایی برای حمایت از سواد مالی


دغدغه ها ، نیازها و خواسته های کاربران باعث پیشرفت صنعت مالی می شود. هرچه آگاهی مشتریان از امکانات موجود fintech بیشتر باشد ، شانس بیشتری برای پاسخگویی به تقاضا وجود دارد. به عنوان مثال ، طبق نظرسنجی اخیر توسط EY ، آگاهی مصرف کننده از خدمات فین تک در پنج دسته اصلی به شرح زیر گزارش شده است:


Awareness of FinTech services


نگرانی دیگر این است که به محض آگاهی از احتمالات ، باید به گونه ای با آنها برخورد شود تا حداکثر سود را از آنها ببرید. خوشبختانه راهی برای دستیابی به آن وجود دارد. راهكارهايي براي حمايت از سواد مالي در حال طراحي براي كمك به مشترياني است كه از نظر مالي بی سواد هستند و يا  از دقت كافي برخوردار نيستند. در پایان روز ، افرادی که پول خوبی دارند ، در وهله اول برای ارائه دهندگان خدمات fintech سودمند هستند. این شرکت ها با سرمایه گذاری در زمینه افزایش سواد مالی، می توانند برای بلند مدت مشتریان وفاداری کسب کنند.

راه حل های پیشرفته مشاوره  مالی لزوماً نباید منحصر به فرد باشند.  کافیست  به مشتریان بیاموزید که چگونه پول خود را عاقلانه خرج کنند ، و بدون این که تحت فشار زیادی قرار بگیرند پس انداز کندد و پس انداز خود را درست سرمایه گذاری کنند.

2. سیستم های امنیتی بیومتریک


بانکداری سیار و سایر خدمات مالی به طور گسترده در دسترس هستند و به معنای واقعی کلمه در نوک انگشتان شما هستند. این ، به خودی خود ، یک دستاورد باورنکردنی است ، در عین حال ، مشکلات زیادی در رابطه با امنیت ایجاد می کند. و در نتیجه ، جرایم اینترنتی روز به روز افزایش می یابد.

بنابراین ، لازم است سازمانهای فعال در صنعت فین تک کلیه اقدامات امنیتی موجود را انجام دهند. سیستم بیومتریک بهترین راه برای ارتقا سطح امنیتی است و به کاربران اطمینان می دهد که از داده هایشان محافظت می شود. در حال حاضر ، با این وجود ، بازار بیومتریک تحت فشار شرایط شاهد تغییرات عمده ای است. پیش بینی می شود که سنسورهای بیومتریک که شامل تماس فیزیکی هستند ، محبوبیت خود را از دست داده اند. علی رغم رشد کلی در استفاده از فناوری بیومتریک برای تأیید هویت ، راه کارهای احراز  بدون تماس، بازار  اثر انگشت مبتنی بر لمس را اشغال می کنند.

گزارش شده است ، از آنجا که اکنون برای جلوگیری از استفاده از پول نقد بسیار توصیه می شود ، همه گیری COVID-19 به رشد بازار کارتهای پرداخت بیومتریک دامن می زند. نگرانی های بهداشت عمومی باعث ایجاد علاقه بیشتری به راه حل های بیومتریک بدون تماس شده است. کارت های مالی بدون تماس پیش از بحران به امری عادی تبدیل شده بود ، اما در آینده نیز تغییرات بیشتری در سیستم های دسترسی هوشمند بدون تماس ایجاد می شود.

3. سرمایه گذاری خودکار

اپلیکیشن Fintech عناصر اساسی برای بوجود آمدن پدیده سرمایه گذاری خودکار هستند. آنها نحوه تعامل مردم با پول را تغییر شکل می دهند ، به ویژه به دلیل مزایای مشخص شده در شکل زیر ، به خدمات مورد علاقه بسیاری از ما تبدیل می شوند:
Top reasons for using FinTech globally

این ویژگی های فناوری مالی زمینه را برای پیشرفت های بعدی مانند سرمایه گذاری خودکار فراهم می کند. از نظر مفهومی ، سرمایه گذاری خودکار حول ایده صندوق های خودران است. نه تنها این فناوری به مشتریان کمک می کند تا در مورد پول خود از طریق محل سرمایه گذاری ، نحوه تصویب وام با نرخ سود مطلوب تر یا کار با حساب اضافه برداشت ، تصمیمات فوری در مورد پول خود بگیرند ، بلکه در واقع همه آن وظایف را برای شما انجام می دهد.
Futuristic robot artificial intelligence concept. Premium Photo

سرمایه گذاری خودکار بعد از بوجود آمدن رباتهای مشاور مالی  شروع به کار کردند که مربوط به برنامه ریزی مالی مبتنی بر نرم افزار (مانند مورد مربوط به تعیین اهداف بازنشستگی) و مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک بودند. بعداً ، به برنامه های پس انداز خودکار و درنهایت به راهکارهای مدیریت بدهی کارت اعتباری ، مانند راهکارهایی که به وام های دانشجویی کمک می کنند ، تبدیل شده است. اساساً ، بخش خودمختار این است که سرویس های fintech از قدرت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای مدیریت پول کاربر استفاده می کنند. چنین برنامه هایی از نظر الگوریتمی گزینه های موجود را ارزیابی می کنند و به کاربر در استفاده از گزینه های مناسب کمک می کنند.

ترجمه : علیرضا اسلامی بیدگلی

منبع:https://vilmate.com/

مقاله ها مرتبط